BÖLÜM İLE İLGİLİ BİLGİLER

SİVİL HAVACILIK KABİN HİZMETLERİ PROGRAMI

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı hızla büyüyen ve yoğun rekabetin yaşandığı havacılık sektöründe mesleki ve etik sorumluluklarının farkında, etkin iletişim becerilerine sahip, takım çalışmasında etkin yer alan, liderlik özellikleri ve yönetim becerilerine sahip nitelikli kabin ekibi yetiştirmeyi hedefler.

Sektördeki gelişmelere uyumlu olan program öğrencilere kabin hizmetleri alanının gerektirdiği mesleki konularda kapsamlı bir eğitim sağlar.  Uygulamalı dersler okulda oluşturulan uçak kabin mock up’ında; Acil Durum Emniyet Kuralları dersi uygulaması ise Türk Hava Yolları ile düzenlenen protokol kapsamında Türk Hava Yolları Uçuş Eğitim Merkezi’nde yapılmaktadır.

Öğrencilerin ilk yılsonunda sivil hava taşımacılığı yapan işletmelerde 10 gün staj yapmaları zorunludur.

Kabin Hizmetleri Programı mezunları ulusal ve uluslararası sivil hava ulaştırma işletmeciliği yapan tüm işletmelerde “kabin memuru” olarak istihdam edilebilir.

THY’nin İngilizce sınavını ve mülakatlarını başarıyla tamamlayan ve istihdam şartlarını taşıyan adaylar THY ve Maltepe Üniversitesi arasında düzenlenen protokol gereğince THY’de çalışma imkânına sahip olmaktadır.